Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdza się w pokojach parterowych otwartych na klatkę schodową lub antresolę oraz w pomieszczeniach wysokich. Dzięki niskiej temperaturze powierzchni grzewczej, wynoszącej zaledwie 22-26 stopni Celsjusza, wyraźnie ograniczona jest cyrkulacja powietrza, co wpływa na zmniejszenie ilości unoszonego kurzu. Ta cecha ogrzewania podłogowego jest szczególnie cenna w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Zaletą tej metody ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła, co ma znaczenie w pomieszczeniach o dużej powierzchni użytkowej.
Estetyka wnętrz - brak widocznych elementów grzejnych.
Instalacja ogrzewania podłogowego jest w całości schowana pod podłogą, a brak jakichkolwiek widocznych elementów grzejnych daje nieograniczone możliwości kształtowania wnętrz. Jest to ważne przy planowaniu efektownego zagospodarowania przestrzeni podokiennej.
Zalety ogrzewania podłogowego są nieocenione przy aranżacji wnętrz zabytkowych. Śmiało można również zaplanować położenie w mieszkaniu podłóg kamiennych lub ceramicznych, które przy ogrzewaniu tradycyjnym wydają się zimne i nieprzyjemne. Ogrzewanie podłogowe zapewni uczucie miłego ciepła pod stopami.
Oszczędność energii - niska temperatura pracy instalacji.
Ważnym argumentem na rzecz ogrzewania podłogowego jest niska temperatura pracy instalacji. Zazwyczaj wynosi ona ok. 40 stopni Celsjusza, może więc być z powodzeniem zasilana ciepłem uzyskanym z wysokosprawnych kotłów kondensacyjnych, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych.