Odkurzacz centralny

Nie słyszysz silnika ani nie widzisz zbiornika na kurz. Są one schowane w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy lub garażu. Jedynymi widocznymi elementami systemu są gustownie dobrane do kolorystyki wnętrza gniazda ssawne – połączone z jednostka centralna niewidocznym systemem plastikowych rur oraz zestaw do sprzątania, który używasz podobnie do zestawu, który znasz z odkurzaczy przenośnych. Kiedy włożysz rurę giętką do najbliższego gniazda ssawnego, system zalacza sie automatycznie, a ty jesteś gotów do sprzątania ... dokładnie, cicho i efektywnie.
Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest zdecydowanie skuteczniejsze niż przy użyciu systemów przenośnych, gdyż urządzenie stacjonarne wytwarza dużo większe podciśnienie i przepływ powietrza, a wąż jest dużo lżejszy i łatwiejszy w użyciu niż przenośny odkurzacz podłączony do gniazdka elektrycznego, który trzeba za sobą przeciągać z pokoju do pokoju.
Systemy centralnego odkurzania – udogodnienie tak samo ważne, jak elektryczność, woda czy system kanalizacyjny.

Odkurzacze centralne są łatwe w montażu zarówno w nowych, jak i w już istniejących domach, a także mieszkaniach. System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej, wielofunkcyjnego zestawu sprzątającego i systemu rur. Jednostkę centralną umieszcza się w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych, np. w garażu, pomieszczeniu gospodarczym, natomiast system rur instaluje się w trakcie budowy domu w ścianach i podłogach. W przypadku instalacji w domach już zamieszkanych, poziome rury można ulokować np. w piwnicy, podczas gdy pionowe można umieścić w pomieszczeniu gospodarczym bądź kanałach wentylacyjnych.

Gniazda ścienne umieszcza się centralnie na tyle, na ile to możliwe. Od
strategicznie umieszczonego gniazda możesz mieć zasięg nawet 75 m2, co oznacza, że już niewielka liczba gniazd wystarcza, by dosięgnąć wężem do każdego zakamarka domu. W większości przypadków wystarczają jedynie dwa gniazda.

Odkurzacze centralne zostały zaprojektowane tak, aby ich instalację można było łatwo samemu przeprowadzić. Wielką wagę przykładamy do właściwych instrukcji obsługi i instalacji oraz do tego, by sposób korzystania z komponentów systemu był łatwy i zrozumiały. Instrukcje obsługi załączane są do systemu rur i jednostki centralnej.

Małe, naścienne gniazdo to jedyna widoczna podczas eksploatacji część systemu centralnego odkurzania.

Odkurzacze centralne wychodzą naprzeciw wszystkim możliwym potrzebom
i kosztuje przy tym mniej, niż mógłbyś się spodziewać!

Odkurzacze centralne wychodzą na przeciw wszystkim możliwym potrzebom. W naszej ofercie posiadamy odkurzacze centralne odpowiednie dla każdych wymagań – czy zamierzasz wybudować nową rezydencję, wyremontować stary dom, czy też umieścić centralny odkurzacz w obecnym miejscu zamieszkania.

Jednostki centralne

Jednostka centralna wytwarza podciśnienie i przepływ w instalacji, oczyszcza zassane powietrze oraz wydmuchuje je na zewnątrz domu. W jednostce centralnej jest również pojemnik na kurz, który musimy systematycznie opróżniać. Jednostki centralne różnią się między sobą wielkością, mocą, rozwiązaniami konstrukcyjnymi, metodą filtracji powietrza, okresem gwarancji, a w konsekwencji także ceną.

Odkurzacz centralny:


404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.